Czy chłopcy chętnie czytają książki

Jeżeli tylko rodzice nauczą ich miłości do książek, to faktycznie – czytanie będzie rzeczą do której dzieci nie trzeba będzie zmuszać. Tym bardziej, że z książek można dowiedzieć się tylu fascynujących rzeczy. Co więcej, można poznać wyjątkowe osobowości. Niektóre są prawdziwe, a inne są zmyślone. Ale to przecież nic dokładnie nie oznacza. To wszystko dzięki temu. że książka okazuje się niezwykle pasjonującą i wciągającą opowieścią. Jak więc widać, jeżeli ktoś chce znaleźć Prezent na komunię dla chłopca (www.taniaksiazka.pl)tym bardziej powinien pomyśleć o dobrej książce.

Przygoda dzika Toniego Halika

Książka dzięki której dzieci będą mogły przekonać się, że podróżowanie i poznawanie świata, jest także dla nich. Mirosław Wlekły – autor tej książki – zaprasza do poznania postaci Toniego Halika. Prawdziwego podróżnika, który od najmłodszych lat chciał zostać…Indianinem. Wtedy, to (jak Toni był dzieckiem) dorośli z pobłażaniem traktowali marzenia chłopca. W końcu, tak to bywa z dziećmi. Marzą, a potem im przechodzi. Tylko że w tym przypadku tak nie było. Oto niezwykły podróżnik, który doskonale znany jest osobom dorosłym. Teraz czas na to, aby również dzieci miały okazję poznać prawdziwego pasjonata. Kto wie – może dzięki temu i oni będą chcieli odkrywać kiedyś świat?

Jadą Haliki przez Ameryki

Skoro pierwsza część, to i drugiej tu nie może zabraknąć. Tym razem Toni wyrusza w podróż po Stanach Zjednoczonych. Nie jest sam. Otóż towarzyszy mu jego żona – Piereti i pies Łoli. Cała ta grupa wyrusza w podróż. Start jest w Argentynie. To właśnie stamtąd podróżnicy chcą dotrzeć do Alaski i wrócić do punktu wyjścia. Wiele, wiele tysięcy kilometrów do pokonania. A po drodze kłopoty, które pakują się prosto na tema Halików. Czy uda im się dotrzeć do Alaski i powrócić do wyznaczonego miejsca? Warto się o tym samodzielnie przekonać. Młodsze pokolenia pokochały powieści, o człowieku, który naprawdę istniał. Mirosław Wlekły świetnie oddaje charakter przygód Halika i jego bliskich.