Co na komunię dla chłopca–czy książka to odpowiedni prezent

Święta Wielkanocne minęły szybko, czas zatem na maj. Piąty miesiąc roku kojarzy się wszystkim z wolnym czasem podczas majówki, ale również z rozpoczęciem sezonu komunii. Wiadomo, że nie o prezenty chodzi w dniu Pierwszej Komunii Świętej, jednak to głównie z tym kojarzy się zarówno nam dorosłym, jak i dzieciom. W ostatnim czasie oczekiwania wobec komunijnych upominków znacznie wzrosły, jednak nie każdego stać na kupno nowego telefonu czy tabletu, a inni po prostu nie chcą jeszcze bardziej wpędzać dzieci w cyfrowy świat. Jaki zatem wybrać prezent na komunię dla chłopca? Najlepszą odpowiedzią jest książka. Oczywiście taka, która odpowiada na zainteresowania dziecka, edukuje lub może zachęcić do częstszego sięgania po tego typu rozrywkę.

W odpowiedzi na pasje.

Większość chłopców w tym wieku z interesuję się piłką nożną, a pozycji na ten temat nie brakuje. Od poradników po historie ulubionych drużyn oraz piłkarzy. Ciekawą propozycja jest “Encyklopedia piłki nożnej dla dzieci” autorstwa Piotra Żaka, która zawiera ciekawostki czy historię powstania tego sportu. Inną propozycją może być opowieść o ulubionej drużynie lub sportowcu. Książek opowiadających o Juventusie, FC Barcelonie czy Realu Madryt trochę jest, to samo tyczy się piłkarzy, Neymar, Messi czy Ronaldo. Należy jednak dobrze znać preferencje obdarowywanego.

By zachęcić do czytania.

W tej kategorii pole do popisu jest spore. Na początek warto pomyśleć o książce opowiadającej o młodym czarodzieju, czyli “Harry Potter i Kamień Filozoficzny” od J. K. Rowling. Przepiękne ilustracje z pewnością przemówią do wyobraźni chłopców. Warto wspomnieć o pozycji z gatunku kryminałów, czyli pierwszy tom serii “Sprawa zaginionego markiza. Enola Holmes” Nancy Springer. Opowieść o młodej dziewczynie, która postanawia zostać detektywem. “Dziennik cwaniaczka” autorstwa Jeffa Kinneya to równie interesująca propozycja, co poprzednie. Historia nastolatka, który mierzy się z różnymi przeciwnościami w swoim szkolnym, i nie tylko, życiu. Ciekawa i humorystyczna, chłopcy mogą utożsamić się z głównym bohaterem i przeżyć razem z nim niezwykłe przygody. Wracając do magicznej kategorii warto wspomnieć o powieści “Most do Terabithii” Katherine Paterson. Książka o ciekawej fabule, zawiera ważne wątki, które mogą przydarzyć się nastolatkom, dotyka wrażliwości i jednocześnie pokazuje jaka moc ma wyobraźnia.

Idealny prezent.

Książka jako prezent na komunię może nie być wymarzonym upominkiem dla dorastającego chłopca, warto jednak próbować zaszczepić w młodych książkowego bakcyla. Osobista dedykacja lub życzenia, nawet po latach mogą sprawić radość i przypomnieć wyjątkowy dzień.